…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
25 Kasım 2019, Pazartesi Ağrı, Türkiye

Ağrı’da 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı Düzenlendi


25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından 'Aile İçi İletişim' konulu program düzenlendi.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Aile İçi İletişim' konulu program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İl Müdürümüz Mehmet Şafi Erim'in konuşmalarıyla başladı. Programa katılımcı olarak katılan Doç. Dr. Sultanberk Halmatov aile kavramının üzerinde durarak aile içi uyumun veya uyumsuzluğun bireyde ilerleyen süreçte etkili olduğunu ve karakteristik özelliklerin şekillenmesinde önemli rol oynadığını söyledi.  Halmatov, bireylerin ihtiyaçlarını ele alarak ailenin birey için önemli olduğunu vurgulayarak insanın tek başına ihtiyaçlarını karşılayamayacağını dile getirdi.

Fiziksel ihtiyaçların yanı sıra sevgi ihtiyacının temel ihtiyaçlardan biri olduğunu değerlendiren Doç. Dr. Sultanberk Halmatov, “Sevginizi gizlemeyin, 'içinden sevmek' şeklinde bir sevgi türü yoktur“ ifadelerini kullandı. Sevgi ihtiyacının giderilmesi için bireylerin başvurduğu yöntemleri ele alan Halmatov, “Bireyler kendini koruma ihtiyacına yönelik olarak şirinlik, sessizlik, saldırganlık ve başarılı olmak gibi yollara başvurur. Bu yöntemler bireylerde çocuklukta başlar ve yetişkinlikte karakterlerin oluşmasına etki eder“ şeklinde konuştu.

Yoğun katılımın olduğu 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü programına, katılımcı olarak katılan Doç. Dr. Sultanberk Halmatov 'Aile İçi İletişim' konusunda önemli bilgiler verdi. Ardından Vali Yardımcısı Sayın Yakup Ömeroğlu tarafından Doç. Dr. Sultanberk Halmatov'a plaket takdim edildi.

 Yoğun katılımın olduğu programa, Vali Yardımcısı  Sayın Yakup Ömeroğlu, İl Müdürümüz Mehmet Şafi Erim, Doç. Dr. Sultanberk Halmatov, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.