…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
03 Aralık 2019, Salı Ağrı, Türkiye

Engelli Öğrencilerden Dünya Engelliler Farkındalık Günü Programı


3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda engelli öğrenciler ve ailelerine yönelik bir program düzenledi.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İstiklal Marşının okunmasının ardından Ağrı Özel Eğitim Uygulama Okulu OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yılmaz Adana günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

 Ağrı Özel Eğitim Uygulama Okulu OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Okul Müdürü Yılmaz Adana yaptığı konuşmada, “Engelliler günü sadece ülkemizde değil Dünyanı bi sorunu haline geldiğinden Birleşmiş Milletler bağlı bir çok ülkede 3 Aralık tarihinde etkinlikler düzenlemektedir. Buda engelliler ile ilgili bir farkındalık oluşturmaktadır. Engellilere hizmet etmek gönül işidir ve yapmış olduğumuz her hizmet bir gün bizim içinde gerekli olacağını unutmamalıyız çünkü her birey bir engelli adayıdır. Engellileri sahiplendikçe onların hayatlarını engelsiz hale getirebiliriz ve engelliler ile empati kurmamız onları anlamamıza yardımcı olur. Asıl engelli karşısına bir sorun çıktığı zaman pes eden, onu aşmak için mücadele etmeyendir. Bu işte sihirli kelime sevgidir bu sebeple biz onları sevdiğimiz sürece başarılı oluruz ve onları daha iyi anlarız. Amel defterine günah yazılmayan, bundan sonrada yazılmayacak olan sadece bakışları, sevgilerini bize hissettiren bu çocuklara sahip çıkmak hepimizin boynumuzun borcudur diyorum ve tüm katılımcılara hoş geldin diyorum saygılarımı sunuyorum ” ifadelerini kullandı.

Program Ağrı Özel Eğitim Uygulama Okulu OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Katibim ront gösterisi, Ankara Oyun Havası gösterisi, şiir dinletisi,Harmandalı oyun havası gösterisi, Ispanaklı Yumurta ront gösterisi, Semazen gösterisi ve Koro müzik dinletisi günün anına fotoğraf çekimi ile sona erdi.