…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
20 Kasım 2019, Çarşamba Ağrı, Türkiye

Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerin Önlenmesine Yönelik Çalıştay Yapıldı.


Birleşmiş Milletler Ortak Programı’nın “Çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerin önlenmesi”  konulu çalıştayı Ağrı’da yapıldı.

Birleşmiş Milletler Ortak Programı’nın “Çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerin önlenmesi”  konulu çalıştayı Ağrı’da yapıldı. İl Müdürlüğümüz koordinesinde yapılan çalıştay; Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR) ortaklığında ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansının (SIDA) finansal destekleriyle gerçekleştirildi. 2018 Ocak ayında başlayan program Ağrı, Ankara, Adana, Gaziantep, Hatay, İzmir, İstanbul, Kars, Kilis, Mardin, Niğde ve Şanlıurfa illerinde uygulanmaktadır.

 Çalıştay  09:00 başlayıp, 4 oturum olarak saat 17:30 saatler arasında iki gün sürdü. Çalıştaya İl Müdürümüz Mehmetşafi Erim, Aile ve Toplum Hizmetleri ile Kadın Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Mahmut Çetinkaya, kurum amirleri ve kadın sivil toplum kuruluşları katıldı.

İl Müdürümüz Mehmetşafi Erim katılım belgelerini takdim ettikten sonra çalıştay sona erdi.