…
…
…
…
…
24 Ocak 2020, Cuma Ağrı, Türkiye

Taşlıçay Kaymakamlığı Personeline "Koruyucu Aile" Semineri


İl Müdürlüğümüz tarafından Taşlıçay Kaymakamlığına bağlı kurum amirleri, muhtarlara ve Taşlıçay İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlilerine "Koruyucu Aile" semineri düzenlendi.

Koruyucu aile seminerine Taşlıçay Kaymakamı Murtaza ERSÖZ, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet TAŞDEMİR ve Taşlıçay kurum amirleri katılım sağladı.

İl Müdür Yardımcımız Vefa Çelik Taşlıçay Kaymakamlığında düzenlenen seminerde,

Birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı anlayışla, adil ve arz odaklı bütüncül sosyal politikalar üretmek, uygulamak ve izlemek amacıyla çocukların üstün yararını ön planda tutarak hak temelli anlayışla, öncelikle çocukların öz aileleri ve akrabaları yanında bakılmalarının sağlanması, bunun mümkün olmaması durumunda; Çocukların Evlat Edindirme ve  Koruyucu Aile hizmetinden faydalandırılması; aile yanında bakımın mümkün olmadığı durumlarda ise çocuklara ev tipi sosyal hizmet kuruluşlarında bakım  hizmetlerinin  sunulması üzerinde durarak hizmetlerimizin amacına değindi.

 Koruyucu Aile Birim Sorumlusu Psikolojik Danışman Merve ŞAHİN Koruyucu Aile Nedir?, Koruyucu Aile Hizmetinin Amaçları Nelerdir?, Nasıl Koruyucu Aile Olunur? konu başlıkları ile bilgilendirme çalışmasını gerçekleştirdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.