…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
01 Ekim 2019, Salı Ağrı, Türkiye

1 Ekim Yaşlılar Günü Kutlandı


1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yaşlılarımız unutulmadı.

Yaşlılar Günü etkinlikleri kapsamında, Huzurevinde program düzenlendi.

Programa İl Müdürümüz Mehmetşafi Erim, Huzurevi Müdürü Ahmet Polat, AK Parti Kadın Kolları, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Temsilcileri, Basın ve vatandaşlar katıldı.
Bocce bovling maçı ile oldukça keyifli geçen Programda, büyüklerin hal ve hatırları sorularak ellerinden öpüldü. Pasta kesilerek, yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu ve müzik eşliğinde devam etti.

Ayrıca Yaşlılar Haftası münasebetiyle İl Müdürümüz Mehmetşafi Erim bir mesaj yayımladı.

Mesajında, "Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, devlet olarak öncelikli görevimizdir.

Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi esirgeyen bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılara gösterilen önem, onların huzuru ve rahatı için gösterilen çaba o toplumun uygarlık göstergesiyle eş değerdedir.
Ne mutlu ki, bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz.
Şunu çok açık bir şekilde bilmeliyiz ki Allah ömür verirse bizler de bu yaşlılık çağlarına bir gün mutlaka ulaşacağız. Yaşlılarımız, bizim için bir yük değil, saadet kaynağıdır. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.

Bu vesileyle tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, en verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle

geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyorum” dedi.