…
21 Mart 2018, Çarşamba

İl Müdürümüz Sayın İsrafil AKTÜRK'ten “18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” Kutlama Mesajı


Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız ve dünya nüfusunun yüzde 10’unu oluşturan yaşlılara, Sevgi ve Saygıyı dile getirmek için, 1982 yılında WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından 18-24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak ilan edilmiştir.

Büyüklerin varlığı; bağlı olduğu ailenin temel direği, temel dirliğidir. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.

Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak ömürlerinin en verimli en üretken yıllarını ülkesine ve milletine hizmet ederek geçiren emektar vatandaşlarımızın, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri güvenli bir hayat alanı hazırlamayı; hem sosyal devlet anlayışımızın gereği, hem de insani bir görev olarak yaşlandıkları dönemde memnun etmek için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Yaşlılara bugün gösterdiğimiz sevgi ve saygı, gelecek kaygılarını azaltacak; hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır.

Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir.

Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Değer verilen ve değer gören, her yaş güzeldir.