…
…
…
…
…
…
14 Mayıs 2018, Pazartesi

Engelliler Haftası Programı


Engelliler günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı  Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bakım altında bulunan engelliler, Engelliler Haftası Münasebetiyle Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde program düzenledi.

Tiyatro, folklor gösterisi, müzik ve şiir dinletisi gibi etkinliklerin  yer aldığı ve büyük beğeni toplayan  program  renkli görüntülere sahne oldu.
Programda bir konuşma yapan Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz İsrafil AKTÜRK;

“Engelliler Haftası; Engelli Vatandaşlarımızın sorunlarının hatırlanması, bireylerin kendi hayatlarını daha iyi şartlarda yaşamaları, seslerini duyurmaları ve farkındalık açısından önemlidir. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı görevler almak hepimizin ortak görevidir.

Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, bunun bilinciyle hareket etmekte; eğitim, sağlık, kültür, sanat, spor gibi alanlardan tutun ulaşım, psikolojik ve sosyal destek, iş ve mesleki rehabilitasyona  kadar birçok alanda onların yanında yer almaktayız.

Gösterilerin ardından atletizm ve yüzme dallarında Türkiye Birinciliği elde eden özel sporculara hediyeleri takdim edildi.

Bakım merkezimizde bakım ve koruma altında bulunan Şair Talip Kaya şiir kitaplarını imzaladı.