…
…
…
27 Şubat 2021, Cumartesi Amasya Türkiye

ÇOCUKLARIMIZ OLİMPİK HAVUZDA YÜZME ÖĞRENİYOR


Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklarımız Gençlik ve Spor Bakanlığının “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında yüzme kursuna gidiyor.

Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımız Amasya’da İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Olimpik Yüzme Havuzu'nda yüzme antrenörleri nezdinde yüzme öğreniyor.

Konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada İl Müdürümüz Ahmet KURT; Günümüzde teknolojik gelişmelere bağlı olarak giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzı benimsenmektedir. Bu yaşam tarzının etkilediği yaş gruplarından birisi de çocuklardır. Hareket bir çocuğun bedensel gelişimi için çok önemlidir. Çocukluk döneminde fiziksel aktivitelere katılımın bazı olumlu etkileri bulunmaktadır. Bunlar arasında, büyüme ve gelişmenin daha iyi olması, aktif yaşam biçimi kazandırılması, ileride oluşabilecek hastalık risklerini azaltma, aşırı kilo alımının önlenmesi gibi olumlu etkiler gösterilebilir. Bu kapsamda düzenli bir spor dalıyla uğraşmak gerekir. Çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı yetişmesine, güçlü bir geleceğe hazırlanmasında, kendi aralarında bağlantıyı güçlendirilmesinde, özgüvenlerinin gelişmesini sağlamada sporun önemi tartışılmazdır. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen İl Gençlik ve Spor Müdürüne ve çalışanlarına teşekkür ediyorum dedi.