…
11 Mart 2020, Çarşamba Amasya Türkiye

İl Müdürümüz Ahmet KIRLANGIÇ’ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı


Türk Milleti’nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Milletimiz İstiklal Savaşının zor şartlarında, tüm varlığını ortaya koyarak eşsiz bir mücadele sergilemiş, vatanına sahip çıkmıştır. Bu büyük mücadele azmi ve ruhu, milli şairimiz Mehmet Akif’in yazdığı  İstiklal Marşıyla mısralara dökülmüş ve gelecek nesillere taşınmıştır. Bu yönüyle Mehmet Akif ERSOY sadece kendi döneminde yaşayan insanların değil, kendisinden sonra yaşayan bizlerin de düşünce ve gönül dünyasında yeni ufukların açılmasına vesile olmuştur.

Hakkı tutup kaldırmayı ve haksızlık karşısında dimdik durmayı hayatı boyunca haykırmış münevver ve mütefekkir şairimiz, Mehmet Akif Ersoy  “ Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırtmasın” diyerek, verilen mücadeleyi en veciz şekilde ifade etmiştir. 

Mehmet Akif Ersoy’un örnek kişiliği, millet sevgisi, mücadele azmi ve bağımsızlık aşkı her zaman yüce Türk Milletine rehber olmaya devam edecektir. 

Aziz milletimiz, kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek, mısralarda yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir.

Yurdumuzda ocaklar tütmeye devam ettikçe al sancağımız yurdumuzun üzerinde dalgalanmaya, Milletimiz de sahip olduğu birlik ve beraberlik idealini İstiklal Marşımızla ifade etmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Marşını Milli Marşımız olarak kabul eden Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyelerini bu destanı bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.