…
04 Ağustos 2017, Cuma Zonguldak, Türkiye

Tez-Koop-İş Sendikası Amelebirliğinde Çalışan Üyeleriyle Sözleşme İmzaladı


İşçilere; 1. Yıl: ilk 6 ay yüzde 7.5, ikinci altı ay yüzde 5 verilecek. 2. Yılda ise: ilk altı ay yüzde 3.5 artı enflasyon farkı, ikinci altı ay yüzde 3.5 artı enflasyon farkı verilecek. Tez Koop İş Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, sözleşmenin en iyi sözleşme olduğunu söyledi. Tez Koop İş Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Genel Sekreter Hakan Bozkurt ve Genel Başkan Danışmanı Mehmet Babadağ’ın katıldığı imza töreninde, Amelebirliği Başkanı Osman Balamir ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Balamir: Beklediğimiz Sonuca Ulaştık

Amelebirliği’nde yapılan sözleşme töreninde konuşan Başkan Osman Balamir “21. Dönem Toplu sözleşmemiz sonuçlandı. Bu noktada beklediğimiz sonuca ulaştık. Elimizdeki imkanlar ölçüsünde vermeye çalıştık. Önümüzde yatırımlar var, onlar biter, gelir artışları olduğu sürece çalışanlarımızın gelirlerini artırmayı düşünüyoruz. Onların da okuyan çocukları var, ihtiyaçları var.” dedi.

Özdemiroğlu: Amelebirliği ile Kendimizi Farklı Görmüyoruz

Tez Koop İş Genel Başkanı Özdemiroğlu ise sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek “Bazı işyerleri özeldir, Amelebirliği de bunların arasındadır. İmzalanan sözleşme çalışanlar için en iyi sözleşme diyebiliriz. Çünkü Amelebirliği ile kendimizi farklı görmüyoruz. İkisi de emek örgütüdür. Sosyal amaçlı bir türlü etkinlikleri var. 21. Dönem sözleşmesinin hem çalışanlarımıza hem Amelebirliğimize hayırlı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.