…
…
…
…
…
…
29 Mayıs 2019, Çarşamba Ankara-Türkiye

Bakanımız Şehit Yakınları ve Gaziler ile İftarda Biraraya Geldi


Altındağ Kültür Sarayı’nda yapılan iftara Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk'un yanı sıra Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin ile şehit yakını, gazi ve gazi yakınları katıldı.

Konuşmasında birlik, beraberlik vurgusu yapan Bakan Selçuk şehit yakınlarımız ve gazilerimiz için pek çok kazanım sağladıklarını belirterek “İstihdamda da 45 yaş şartını kaldırdık. Atamaları ise bildiğiniz gibi, takvime bağlı olmaktan çıkartarak yıl içinde sürekli hale getirdik. Ücretsiz seyahat kartı hakkından yararlananların kapsamını genişleterek bugün itibariyle 170 bine yakın şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızı kart sahibi yaptık. Şehit yakını ve gazilerimizin ekonomik sıkıntı içinde yaşamamaları için şartlarımızı sonuna kadar zorladık. Onların faizsiz konut kredisinden yararlanmalarını sağladık. Şehitlerimizin anne ve babaları için aylık bağlanmada aranan muhtaçlık şartını ise kaldırdık. Çalışmaya devam eden harp malullerinin hem maluliyet hem de çalışma aylığının ikisini birden almalarına ve çalıştıkları işten emekli olabilmelerine imkân sağladık. Su ve elektrik ücreti indiriminden faydalanacakların da kapsamını genişlettik. Yaptığımız tüm bu hizmetleri milletimiz için, bizim için öncelikle bir şeref meselesi olarak görüyoruz. Bu sayede, milletimizi birbirine bağlayan gönül bağlarını da perçinliyor, kuvvetlendirmiş oluyoruz. Biz, Türkiye olarak bugün 82 milyonluk büyük bir aileyiz. Kader birliği yaparak çoklukta birlik olmuş, acıları ve mutlulukları paylaşan bir aileyiz. Bizi bir araya getiren bağlar hiçbir şekilde tesadüfi olmamıştır.” ifadelerini kullandı.

Vali Vasip Şahin de şehit aileleri ve gazilerimize seslenerek “Sizler; canınızla, kanınızla, evladınızla bu vatana, bu devlete, bu bayrağa hizmet ettiniz, ediyorsunuz. Bizler de her anınızda, her imkânımızla yanınızdayız.” diye konuştu.