…
23 Nisan 2019, Salı Ankara-Türkiye

İl Müdürümüz Sayın Ferhat Odabaşı’nın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajı


Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, millet iradesinin tecelli ettiği, egemenliğin ilan edildiği Meclisimizin kuruluşunun 99’uncu yıldönümünü kutluyoruz. "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir" düsturuyla çıkılan yolda, vatan toprakları uğruna verilen büyük mücadelelerin sonucunda kazanılmış bir hürriyetin sembolüdür.

Çocukların gülen yüzü, gözlerindeki ışık ve umutla dolu bir dünya hepimizin dileğidir. Bütün çabamız, hayatın onlara her daim bayram olması içindir. Huzur ve kardeşlik içinde yaşamak her çocuğun hakkıdır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, koruma ve bakım altındaki çocuklarımız için durmaksızın çalışmakta; ailelerinin yanında desteklenmesi gereken çocuklarımız ve engelli çocuklarımızla ilgili çalışmalarımızda ise azami ihtimam göstermekteyiz.

Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan bu önemli günde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurucularına, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah ve çalışma arkadaşlarına minnet ve şükranlarımızı sunar, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutlarım.

 

                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                  Ferhat ODABAŞI

     İl Müdür V.