…
10 Kasım 2014, Pazartesi Antalya, Türkiye

Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Koruyucu Ailelere iftar yemeği verildiAntalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Koruyucu Ailelere iftar yemeği verildi


Antalya Öğretmenevinde gerçekleşen iftar programına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah ÇALIŞKAN, çeşitli Kurum ve Kuruluş müdürü davetliler, Kepez Sosyal Hizmet Merkezi Koruyucu Aile birimi çalışanları ile 65 koruyucu aile ve koruyucu aile yanında bakılan 81 çocuğumuz katıldı.

       Aile ortamının en iyi yuva ve yurt bakımından daha iyi olduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah ÇALIŞKAN, “biz koruyucu aileleri belirlerken, ailelerin özel olmasını istiyoruz. Çocuklarımıza özledikleri ilgi, sevgi ve mutluluğu verebilecek aileler olmasını önemsiyor ve bu konuda çok özenli davranıyoruz. Sizlerin çocuklarımıza sadece yuvalarınızı değil, gönüllerinizi açtığınızı, onları muhabbet ve şefkatle kucakladığınızı gördükten sonra bu anlamda isabetli tercihler yaptığımızı şu an daha iyi görebiliyorum” dedi. 65 koruyucu aile yanında bulunan 81 çocuğumuzla büyük bir aile olduklarını belirten ÇALIŞKAN, aileye yeni fertler kazandırma yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini, işlemleri tamamlanmış olan mevcut ailelerle çocukları kısa bir süre sonra kavuşturacaklarını vurgulayarak, iftara katılan bütün ailelere yürekten teşekkür etti.