…
…
…
…
…
…
…
12 Aralık 2017, Salı Antalya, Türkiye

ANTALYA ÖĞRENME ŞENLİKLERİ


Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde kamu ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı Öğrenme Şenlikleri Cam Piramit Kültür ve Kongre Merkezi’nde açıldı. 

Şenliklerin açılış törenine Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Antalya Vali Yardımcımız Nurettin Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Müdürümüz Abdullah ÇALIŞKAN kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri ile  sivil toplum kuruluşluları yetkilileri katıldı.
Tören, Halk Oyunları gösterisi ve Engelliler Mehter Takımının gösterisinin ardından açılış konuşmaları ile devam etti.
Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan konuşmasında; “Hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık oluşturmak ve eğlenerek öğrenmeyi teşvik etmek amacıyla Öğrenme Şenliklerini düzenlemekteyiz. Bu etkinliğin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı başta Sayın Valimiz olmak üzere Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri ile katkı sağlayarak emeği geçen kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ederim.” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt konuşmasında; “Öğrenmenin beşikten mezara kadar her yaş gurubunda devam ettiğini, bu düzenlenen şenlikte açıkça görmekteyiz. Üreten, araştıran, sorgulayan ve topluma faydalı olmak için çok çakışan nesiller yetiştirmek için her türlü çalışmayı aralıksız yapmaktayız.  Bizlere bu yolda destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.
Konuşmaların ardından Şenliğin açılışı protokol üyelerince yapıldı Stantlardaki ürünler protokol üyelerince beğeniyle izlendi. Üç gün süren şenlik 30 bin civarında öğrenci ve vatandaş tarafından ilgi ve beğeniyle ziyaret edilmiştir.
Şenliğe Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak kurum bakımında ki çocuklarımızın el işi sergisi ve Bakanlığımız hizmet alanlarını tanıtan broşür, afiş ve kamu spotlarıyla katılımda bulunduk. Vatandaşlarımıza Bakanlığımız hizmet alanlarıyla ilgili bilgiler verdik.