…
31 Mart 2017, Cuma Antalya, Türkiye

BAKANIMIZIN ANTALYA ZİYARETİ


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürleri İstişare Toplantısı ve Antalya İli Değerlendirme Çalışması Toplantısı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak Denizli ve Diyarbakır’ın ardından il değerlendirme çalışmalarının üçüncüsünü Antalya’da gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Kaya, ‘’Bu çalışmalarla birlikte bakanlık merkez teşkilatımız ve taşra teşkilatımız arasındaki iletişimi güçlendirmeyi hedefliyoruz" dedi. 

Yerinde tespit ve gözlemlerle politika oluşumunda taşranın rolünü güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade eden Bakan Kaya, "İzlenebilir ve ölçülebilir hedeflerle illerin performanslarını da aynı zamanda takip ediyoruz. Taşra ziyaretlerimizle uygulamaları tespit edip, yaygınlaşmasını amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımızı 21-23 Mart tarihleri arasında bakanlık merkez teşkilatımızdan yöneticiler, uzman ve uzman yardımcıları ve meslek elemanlarımızdan oluşan 15 kişilik heyetle Isparta, Konya ve Afyon il müdürlerimizin katılımıyla saha çalışmalarımızı gerçekleştirdik" ifadelerini kaydetti. 

"Kurum ve kuruluşlar sahada incelemelerde bulundu" 

Bakanlığın sorumluluk alanındaki kurum ve kuruluşların sahada incelemelerde bulunduğunu söyleyen Bakan Kaya, konuşmasını şöyle tamamladı: 

"Saha ziyaretlerinde çalışanlar, idareciler ve zaman zaman hizmet alanlarla görüşmeler yaptı ekiplerimiz. Bu kapsamda Antalya’da bulunan bakanlığımıza bağlı 14 kurum, 4 çocuk evi ve 2 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı, özel sektöre bağlı 4 huzurevi, 2 aile danışma merkezi, 4 bakım merkezi, 2 kreş ve belediyelerimize ait aile danışma merkezleri, 2 huzurevi ve kadın konukevi ziyaret edildi. Bunların dışında ekiplerimiz şehit ve gazi ailelerini ziyaret ettiler." 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürleri İstişare Toplantısı ve Antalya İli Değerlendirme Çalışması Antalya’da yapıldı.

Açılış konuşmasının ardından basına kapalı devam eden toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin ve 81 ilden gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürleri katıldı.