…
18 Mart 2015, Çarşamba Antalya, Türkiye

Çocuk Evleri Sitesi'nin Çanakkale Gösterisi Büyük Beğeni Topladı.


Kuruluşlarımızdan, Çocuk Evleri Sitesi’nde koruma ve bakım altında kalmakta olan çocuklarımız tarafından sahnelenen “100 Yıllık Emanet Çanakkale” isimli tiyatro oyununu büyük beğeni topladı. 30 çocuğumuzun iki aylık çalışması sonucu izleyici ile buluşan oyun izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Erdem Beyazid Kültür Merkezi’ndeki programa, Antalya Valisi Sayın Muammer Türker’in eşi Sayın Filiz Türker, Döşemealtı Kaymakamı Sayın Mehmet Baygül, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, İl Müdür Yardımcılarımız Nevzat Özer, Sami TAMER, Filiz TERKANLIOĞLU ve Eşref Edip Ekmen, gönüllü ve koruyucu aileler ile öğrenciler katıldı. Çocuk Sitesi’nin tanıtıldığı sinevizyon gösterisinin ardından gönüllülere ve hayırseverlere, öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Programda konuşan Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Zeynep Kuzu, çok katılımlı programları ekip ruhu ile gerçekleştirdiklerini kaydetti. Çocuk Evleri Sitesi’nin açılması ile önlerine bir hedef konulduğunu ifade eden Kuzu, “Çocuklarımızı topluma nasıl entegre ederiz inancını, kültürünü, ahlaki değerlerimizi, kaliteli eğitim imkanını nasıl sağlayabiliriz çabasını verdik. Sağlıklı, daha mutlu ortamlarda kendine güvenen, kendini bilen bireyler yetiştirmeyi hedefledik. İki yıl önce halka açık salonlarda bizim çocuklarımız da yeteneklerini sergilemeye başladı. 2015 yılına eğitimde başarıyı gerçekleştirdik. 15 çocuğumuz özel okullarda, 1 çocuğumuz yüksek puanla Anadolu Lisesi’nde, diğer çocuklarımızda Kepez ve Muratpaşa’daki farklı okullarda eğitimlerini sürdürüyor” dedi.

Öğrencilerin ders ve ailelerinden kalan boş zamanlarında 100 Yıllık Emanet Çanakkale oyununu hazırladıklarını kaydeden Kuzu, “Amacımız bu toprakların nasıl vatan toprakları olduğu, şehit kanlarıyla neden sulandığı, şehit ve gazilerimizi hatırlatmaktır” diye konuştu.