…
17 Temmuz 2017, Pazartesi Antalya, Türkiye

ŞEHİT YAKINLARIMIZA VE GAZİLERİMİZE YEMEK


Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Müdürlüğümüz tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü kapsamında şehit yakınlarına ve gazilere yemek verildi.

Akra Barut Otel'de verilen yemeğe; Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti milletvekilleri Gökcen Özdoğan Enç, Atay Uslu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, 3'üncü Piyade Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Kelleli, Adalet Komisyonu Başkanı Orhan Özdemir, İl Emniyet Müdürü Celalettin Uzunkaya, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy,İl Müdürümüz Abdullah ÇALIŞKAN, daire amirleri, davetliler, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

15 Temmuz darbe girişiminden sahnelerin izletildiği sinevizyon gösteriminin ardından İl Müftüsü Osman Artan dua okudu.

Vali Münir Karaloğlu ise İstiklal Marşı'ndan dizelerle başladığı konuşmasında, Antalya'da, İstanbul ve Ankara'daki gibi olaylar yaşanmadığını söyledi. Türkiye'nin o gece, Antalya'nın hiç yaşamadığı çok farklı şeyler yaşandığına değinen Vali Karaloğlu, "Al kanını feda eden tüm şehitlere rahmet diliyorum" dedi.

Toprağı da bayrağı da kutsallaştıranın aziz şehitlerin kanı olduğunu kaydeden Münir Karaloğlu, “Bu topraklarda çok büyük mücadeleler oldu. Bu topraklarda binlerce şehit verdik. Ama bu topraklar 15 Temmuz'da gördüğü ihaneti, hainliği hiç görmedi. Bu topraklarda biz ihtilaller yaşadık. 1980 ihtilalinde de kötü şeyler oldu.  28 Şubat'ı kaymakam olarak yaşadım. Ama 15 Temmuz başka bir şeydi. 15 Temmuz, bu milletin değerlerini, inançlarını kutsalını, kitabını, bizzat Allah'ı, Hazreti peygamberi kullanarak senelerce milletin sadakasıyla oluşmuş bir hain yapının, üniformalı teröristlerle milletin helikopterini, milletin kurşununu kullanarak ülkeyi işgale hazırlama hareketiydi. Bu, emperyalizmin bir tezahürüydü. Millet bunu fark etti" dedi.

15 Temmuz'un unutulmaması gerektiğinin altını çizen Vali Karaloğlu, şehitler arasında ayrımın da yapılamayacağını, tüm şehitlerin birer işaret olduğunu belirterek, şehitlerimizin hepsine rahmet dilediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de "Bizlere düşen, şehit ve gazileri unutmamak" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin şehit yakınlarının ve gazilerin emrinde olduğunu kaydeden Türel, FETÖ ile sonuna kadar mücadele edeceklerini de söyledi. Tam 250 sivil silahsız insanı öldürmek kastıyla ateş eden katillerin halen pişmanlık duymadıklarını, af dilemediklerini belirten Menderes Türel, göğsünde İngilizce kahraman yazılı bir tişörtle mahkemeye giden FETÖ sanığını kastederek bu kişilerin milletle alay ettiğini söyledi. Bu mücadelenin siyasi bir dava olmadığını, milli bir mücadele olduğunu vurgulayan Menderes Türel, bu mücadeleyi millete borçlu olduklarını kaydetti.