…
20 Eylül 2019, Cuma

Gaziler Günü Etkinliklerle Kutlandı


Valilik önünde ki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan programda, saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu. Programda, Gaziler Derneği Başkanı Yener Göğdemir, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı, öğrenciler şiir okudu.

Program akabinde Valimiz Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Faruk Demir, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Metin ÜRGÜN ve diğer protokol üyeleriyle birlikte Gaziler Derneğini ziyaret ederek, gazilerimiz ve şehit yakınlarımız ile sohbet etti.

Program kapsamında Valiliğimiz tarafından gazilerimiz ve şehit ailelerimiz onuruna yemek verildi. Valimiz Mustafa Masatlı, yemeğe katılan gazilerimiz ve şehit yakınlarımız ile yakından ilgilendi.
 Valimiz, “Bu ülkenin bize yurt olmasını sağlayan şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Gazilerimiz bizim için birer kahramandır. Devlet olarak onların değerini biliyoruz ve yaşamlarının sonun kadar da sahip çıkacağız. Şehit olmanın, gazi olmanın büyük bir şeref ve onur olduğunu milletçe gönülden inanıyoruz. Rabbim, ülkemizin birliğini ve beraberliğini daim eylesin. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, vatan için, bayrak için, namus için, birliğimiz için canını verdiler veya bedenini siper edip gazi oldular. Onun için şehitlerimizi ve ebediyete uğurladığımız gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize, ailelerine ve şehitlerimizin ailelerine de hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

Daha sonra şehit ve gazilerimizi hediye takdim ederek uğurladı.