Genel Müdür
Ali ÇEVİK

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü

Kahraman Maraş’ın Elbistan İlçesine Bağlı İğde mahallesinde doğan Çevik, ilk ve orta öğrenimini İğde Ortaokulunda, Liseyi Elbistan Mükrimin Halil Lisesi’nde tamamladı. Askerlik görevinin ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girdi ve 1996 yılında mezun oldu. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Enstitüsü Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler ana bilim dalında yüksek lisans yaptı.

Çevik, Uzun yıllar özel sektörde eğitim ve organizasyon işleri yaparak birçok ulusal ve uluslararası programa imza attı. Daha çok genç neslin hedef kitle olduğu yetişkin eğitimleriyle uğraştı. Serbest piyasada ticaret yapan birçok şirket ve sosyal çalışmalar yürüten çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanında kamu kurumlarında da kapasite geliştirme eğitimleri ile birlikte kurumsallaşma süreçlerinin oluşturulmasına katkı sağladı.

Aktif eğitim çalışmalarının yanında toplumumuzun önde gelen sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar üst düzey görevlerde bulundu. En son Ortadoğu Vakfı Mütevelli heyeti üyesi, Afrika vakfı istişare kurulu üyesi ve Göç araştırmaları vakfı genel sekreterliği görevlerini sürdürüyordu.

22 Ağustos 2019 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı’nın 2019/291 nolu Atama Kararı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Ali ÇEVİK; evli ve 4 çocuk babası.  

Çevik,  İngilizce biliyor.

 


Sosyal Medya