Genel Müdür
1974 yılında Erzurum’da doğdu. 1999’da Selçuk Üniversitesi/ Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Türk Hava Kurumu Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamış olup Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde doktorasına devam etmektedir. Erzurum İspir Güney Sağlık Ocağı Tabip, Erzurum Numune Hastanesi Acil Servis Hekimi, Erzurum Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü/Başhekim Yardımcısı, Erzurum Sağlık Müdürlüğü İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Erzurum Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Tabipleri Birliği Üst Kurul Delegesi, Sağlık Bakanlığı – Birleşmiş Milletler (UNDP) Sağlıkta Dönüşüm Programı Saha Koordinatörü, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı, Sağlık Bakanlığı-Ankara 2. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter (Koordinatör Genel Sekreter), Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Kurum Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24 Şubat 2017 tarihinde Mülga Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandı. Görevine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda halen devam etmektedir.

Birçok ulusal ve uluslararası platformda;  resmi kurumlar ve çeşitli sivil toplum örgütleri ile birlikte faaliyetlerde bulundu. Arapça ve İngilizce bilen Örnek, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Dr. Muhammet ÖRNEK CV