30 Ağustos 2019, Cuma

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama MesajıTarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin 97. yıl dönümünü kutlamanın onur ve heyecanını milletçe bir kere daha yaşıyoruz.

İstiklal Harbimizin 30 Ağustos Zaferiyle sonuçlanan kurtuluş destanı, bizim milli şuur ve vazife duygusuyla geleceğe taşıyacağımız kahramanlık mirasımızdır. 

Milli varlığımızı ilelebet muhafaza etmek ve ekonomik, siyasi, sosyal atılımlarla taçlandırmak için verdiğimiz mücadeleyi bugün de büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Büyük Taarruz, bu kutlu mücadelenin en güzide tarihi sembollerinden biridir.

Milletimiz, İstiklal Savaşı ve Büyük Taarruz ruhuna sahip çıkmaya her zaman olduğu gibi büyük inanç ve cesaretle devam etmektedir. 15 Temmuz destanı ve terör odaklarına karşı  içeride ve dışarıda yürüttüğümüz her türlü mücadele, milli beraberlik şuurumuzun en hakiki ifadesidir.

Ülkemizi tehdit etmeye yönelik ekonomik ve siyasi saldırılar karşısındaki mukavemet ve birlikteliğimiz de yine Büyük Taarruz ruhunun milletimizdeki canlı timsalidir.

Türkiye, bugün, yedi düvele rağmen gerçekleştirdiği büyük atılımlarla istikbale doğru yürümenin kararlılığı ve heyecanı içindedir.

Bu ruhu,  her alandaki yeni zaferler ve gelişmelerle taçlandırmaya devam edeceğimizden kuşku duymuyor; 2023, 2053, 2071 vizyonlarıyla Büyük Türkiye idealimizin giderek daha neşv-ü nema bulacağına yürekten inanıyorum.

Bu his ve düşüncelerle, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bekası ve selameti uğruna mücadele veren kahraman şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı