…
…
…
…
…
…
…
…
…
25 Kasım 2019, Pazartesi Bolu, Türkiye

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerle Kutlandı


25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Ulusal Mücadele Günü Kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından İlimizde kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık sağlamak amacıyla Anıtpark’ta etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Vali Yardımcımız Çağlayan KAYA, Belediye Başkan Yardımcımız Rasim ÖZDEMİR, İşkur Müdürü İsmail YALÇIN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fazilet ÇOBANOĞLU , Göç İdaresi Müdürü Derya ERDOĞAN , AİBÜ  temsilcileri ve öğrenciler, Gençlik Merkezi öğrenci grupları, STK lar ve vatandaşlarımız katıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir KOÇYİĞİT yaptığı konuşmada;

Kadına yönelik şiddet çok boyutlu bir sorundur. Konunun sosyal, kültürel, ailevi ve bireysel boyutları bulunmakta ve şiddeti doğuran faktörler farklı yapı sergilemektedir. Ancak genel olarak kadınlar yaşadıkları şiddet konusunda yalnız kalmakta ve haklarını savunmak için yeterli bilgi, donanım ve farkındalığa sahip olamamaktadır. Bu nedenle şiddetle mücadele için “KADININ GÜÇLENDİRİLMESİ” büyük önem arz etmektedir. “Güçlü Kadın, Güçlü Aile ve nihayetinde Güçlü Toplum” ilkesini benimseyerek bu haklı mücadelenin tüm toplumu kapsayacak şekilde önemsenmesi ve yürütülecek çalışmalarda, disiplinler arası bir yaklaşımla, ilgili tüm tarafların önleme, koruma, cezalandırma, sosyo-kültürel, eğitsel ve politik boyutuyla sürecin içinde yer alması oldukça önemlidir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız bünyesinde “Kadına Karşı Şiddete Sıfır Tolerans” sloganıyla bugün burada şiddete karşı omuz omuza durarak kadına şiddete karşı tolerans gösteremeyeceğimizi, mazur görmeyeceğimizi ve her koşulda kadına şiddete karşı mücadelemizi sürdüreceğimizi belirterek bu mücadeleye katılımınızla destek verdiğiniz için teşekkür ederiz dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Rasim ÖZDEMİR; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne böyle bir organizasyon düzenledikleri için teşekkür ederek başladığı sözlerine kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda İlimizde gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Kadına Karşı Şiddet konusunda toplum olarak topyekün mücadele edilmesi  gerektiğini dile getirdi.

Konuşmalarının akabinde farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliğe katılanların eşliği ile kamu spotunun çekimi yapıldı.

Etkinlik Gençlik Merkezi bisiklet grubunun bisiklet turu ile sona erdi.