…
…
…
…
…
…
…
01 Kasım 2019, Cuma Bolu - Türkiye

Kadınlar Kooperatifçiliğe Yönlendiriliyor


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Tarım ve Orman ile Ticaret Bakanları tarafından imzalanan Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü kapsamında ilimizdeki faaliyetler devam ediyor.

Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliğinin sağlanması, kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi, görünürlüklerinin artırılması ve yaygınlaştırılması ile kadınların kooperatifler yoluyla ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımını sağlamak amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve Tarım Orman İl Müdürlüğünün ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar Göynük ilçemizde yapılan eğitim toplantısı ile devam etti.

Geçtiğimiz aylarda Mengen ve Gerede ilçelerinde ve Merkez Çamyayla Köyü Kadın Kooperatif üyelerine yönelik kadın kooperatiflerinin önemi, kooperatif kuruluşu, teşvikler ve ürünlerin pazarlanması konularında verilen eğitimlerin devamı olarak Göynük ilçesinde kooperatifleşme talebinde bulunun Göynük Kadınlarını Kalkındırma ve Dayanışma Derneği üyelerine eğitim verildi.

Eğitime Göynük Kaymakamı Eyyüp GÜNGÖR, Göynük Belediye Başkanı Ahmet ÇANKAYA, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir KOÇYİĞİT, İl Müdür Yardımcısı Timuçin EREM, Ticaret İl Müdürü Ersin TERZİ, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından verilen eğitimin akabinde üyeleri sadece kadınlardan oluşan Göynük Akşemsettin Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulması yönünde resmi işlemlerin tamamlanmak üzere olduğu ve kurulma aşamasına gelindiği açıklandı.