…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
25 Kasım 2019, Pazartesi Burdur, Türkiye

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü


Sayın Valimiz Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak  ile birlikte İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” programına katıldılar.

Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen programa başta Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi olmak üzere Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Durmuş Acar,  Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve İl Müdürümüz Hasan Güven günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptılar.

Programın akışında ‘Kadına Şiddet Sıfır Tolerans’ konulu kamu spotu sunuldu. Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi çocukları tarafından ‘Hayat Bayram Olsa’ isimli şarkı seslendirildi. Programın devamında ‘Kadın Hayatın Yarısıdır, Yarım Kalma’ konulu kamu spotu ile 75. Yıl Cumhuriyet Anaokulu öğrencilerini ‘Çocuk gözüyle şiddet’ konulu röportajı izletildi. Anaokulu öğrencileri tarafından ‘Anne’ isimli şarkı söylendi. Polis Memuru Cansu Ergan tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye ilişkin kolluk kuvvetleri uygulamaları ile ‘Kadın Destek Uygulaması’ hakkında sinevizyon eşliğinde sunum yapıldı. Başarılı ev hanımı İlknur Cenkci başarı hikayesini paylaştı. Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ konulu drama sergilediler. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Kanal 15 TV tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne” ilişkin ilimiz halkıyla yapılan görüntülü röportaj seyredildi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi müzik bölümü öğrencilerinin hazırladığı ‘Müzik dinletisi’ program devam etti.

Programın son bölümünde Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi tarafından kurulan ve Kadın Konuk Evi’nden hizmet alan kadınların el emeklerinin sergilendiği stantlar gezildi. ‘Turuncu Boya’  ve ‘Uçan balon’ etkinlikleri düzenlendi.