…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
03 Aralık 2019, Salı Burdur, Türkiye

3 Aralık Dünya Engelliler Günü


Sayın Valimiz Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonunda düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına katıldılar.

Düzenlenen programa başta özel vatandaşlarımız ve aileleri olmak üzere Sayın Valimiz Hasan Şıldak  ve eşi Fatma Nur Şıldak, Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah ve eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu,  Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik. İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, İl Müdürümüz Hasan Güven, MAKÜ Rektör Yardımcısı V. Prof. Dr. Durmuş Acar, siyasi parti başkanları, kurum müdürleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Valiliğimiz tarafından yürütülmekte olan “Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi" tanıtımı yapıldı. Valiliğimiz AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nda Proje Uzmanı olarak görev yapan Meltem Kılınç tarafından yapılan sunumun ardından, projeyi anlatan video gösterildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam eden programda, İl Müdürümüz  Hasan Güven, Engelli yakınları adına Hacer Morsümbül ve Sayın Valimiz Hasan Şıldak konuşma yaptılar.

Programın devamında Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin ritim gösterisi, Özel Eğitim Ortaokulu öğrencileri tarafından şiir dinletisi ve halk müziği sunumu yapıldı. Özel Eğitim Uygulama Ortaokulu tarafından halk oyunu gösterisi, koro ve ritim gösterisi sunuldu. Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri Hayat Bayram Olsa adlı şarkıyı ve İstiklal Marşını işaret diliyle anlattılar.

Programın son bölümünde Bucak Devlet Hastanesi, Bucak Sosyal Güvenlik Müdürlüğü, İl Müdürlüğümüz ve Bucak Adliyesi’ne Erişilebilirlik Belgeleri, Cumhuriyet Başsavcısı Gürdoğan, Garnizon Komutanı Baburşah ve Sayın Valimiz Hasan Şıldak tarafından takdim edildi. Belge takdiminin devamında Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda derece elde eden engelli sporculara ödülleri takdim edildi. Program, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programlar Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak ev sahipliğinde engelli vatandaşlarımız ve aileleri onuruna verilen akşam yemeği ile devam etti.

Düzenlenen programda çocuklar ve aileleri eğlenerek keyifli vakit geçirdiler.

Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi program süresince ailelerle yakından ilgilenerek katılımları dolayısıyla kendilerine teşekkür ettiler. Program sonunda bütün davetlileri tek tek uğurladılar.