…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
16 Temmuz 2019, Salı Burdur, Türkiye

Burdur 15 Temmuz'u Unutmadığını Güçlü Bir Şekilde Haykırdı


15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünü geride bırakırken, bütün Ülke genelinde olduğu gibi Burdur’da da Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Valiliğimiz tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. 

Sabah düzenlenen programların ardından Milli Birlik Yürüyüşü ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Anma Programı ile devam eden etkinliklere katılım yoğundu. Ellerinde bayraklarıyla programlara yoğun ilgi gösteren Burdur halkı 15 Temmuz’u unutmadığını bir kez daha güçlü bir şekilde haykırdı.


Düzenlenen programa Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi Hanımefendi  Fatma Nur Şıldak  başta olmak üzere, Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P.Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, İl Müdürümüz Hasan Güven, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Albay Aytaç Tokçalar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri, çok sayıda vatandaş katıldı.


Mehter Takımı eşliğinde Köprübaşı’ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı'nda son bulan Milli Birlik Yürüyüşünde, çocuğu, genci, yaşlısı ellerinde bayraklarıyla yer alırken korteje 100 metrelik Türk Bayrağı taşıyan gençler eşlik etti. Saat 20:30'da başlayan Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına da binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla katılarak Cumhuriyet Meydanı'nı doldurdular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma programında Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerimiz için dua edildi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı 15 Temmuz programındaki konuşmasının canlı olarak takip edildiği programda, protokol üyeleri ve vatandaşlar meydanda kurulan dev ekrandan konuşmayı takip ettiler.

Aziziye Köyünden Havvana Koçak’ın şiiriyle süren programın devamında, 15 Temmuz Şehidimiz Akif Altay’ın oğlu Niyazi Altay ve Kızı Aslı Keçe konuşmalarıyla duygularını paylaştılar. Program Sayın  Valimiz Hasan Şıldak’ın Şehidimiz Akif Altay’ın eşi Gülsüm Altay’a bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı takdim etmesiyle devam etti. Valimiz takdimin ardından 15 Temmuz Anı Defterini imzalayarak, günü anlam ve önemine binaen konuşmasını yaptı.


Konuşmanın ardından 15 Temmuz’la ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan videolar gösterildi, mehteran takımı gösterisini sundu. 2019 temsilci genci Mehmet Şimşek tarafından “Tarihler 15 Temmuz” adlı şiir, Gençlik Lideri Yakup Yılmaz tarafından “Ecdada Mektup” adlı kompozisyonun okunduğu program, İl Müftülüğü ilahi gurubunun seslendirdiği ilahiler ve saat 00:13 itibariyle okunan Sela ile sona erdi.