…
…
…
…
…
…
…
…
11 Eylül 2019, Çarşamba Burdur/ Türkiye

Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi Semineri


          Bakanlıkımızın koordinasyonunda 2018-2023 yıllarını kapsayan “Kadınların Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı” hazırlanıp hazırlanmasını girmiştir. Bu Eylem Planı'nda bulunan teknolojik okuryazarlık konusundaki bilgileri ve farkındalıklarının geliştirilmesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra 180 Günlük Cumhurbaşkanlığı İcraat Programında aynı hedef yerlerinizi seçin.

             Bu kapsamlıda, tasarruf para yönetimi, gelir, harcama, birikim, tasarruf, yerli malı kullanma yönünü açıklamayı hedefliyoruz 11.09.2019 tarihinde, İl Müdürümüzümüz koordinesinde, “Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlendirme Semineri” yapıldı. Seminere, Sayın Hanımefendi Fatma Nur ŞILDAK ve hizmet merkezi il müdürlüklerinin idarecileri, eşleri ile birlikte orada sağlamlaştı.

           Seminerde; İl Müdürlüğü'nde görevli psikolog, KOSGEB İl Müdürlüğünde görevli Kobi Uzmanı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde görevli İŞ ve Meslek Danışmanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Burdur Şube Temsilcisi

              Bahsi geçen seminere, kadın girişimciler, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kadın personel, sosyal hizmetlerden yararlanan kadınlar, ekonomik olarak destek almak ve iş kurmak isteyen katılmıştır. Seminerde tutarak, ekonomik hayatta güçlenebilmeleri için gerekli tüm desteğin etkinleştirilebilirği aktarılıyor soruları cevaplandı. Seminer sonunda ise bez çanta ve Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK'un imzaladığı yerlerde dağıtım yaparak; güçlü bir yerde lider başkanı.