…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
19 Eylül 2019, Perşembe Burdur, Türkiye

Kahraman Gazilerimiz Düzenlenen Programlarla Anıldı


    Sayın Valimiz Hasan Şıldak'ın ev sahipliğinde Gazi ve Şehit Aileleri onuruna verilen kahvaltı ile başlayan programlar, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Çelenk sunma ve Anma Programı ile devam etti. Muharip Gaziler Derneğinin ziyaret edilmesinin ardından program sona erdi.
 
     Düzenlenen kahvaltıda Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Gaziler ve Şehit Aileleri ile bir araya geldiler. Bu anlamlı günde çok kıymetli gazi ve şehit aileleri ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Valimiz ve eşi, program süresince ailelerle yakından ilgilenerek, bol bol sohbet ettiler. 
 
     Kahvaltı sonrası yapılan duanın ardından program Sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın konuşması ve Şehit Ailelerimize sunulmak üzere Sayın Valimizin talimatları ile hazırlatılan Şehitlerimizin özgeçmişinin, fotoğraflarının yer aldığı tabloların ailelerimize takdim edilmesi ile devam etti.
 
     Kahvaltı sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Gaziler Günü Anma Programına geçildi. Valilik Makamı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği İl Temsilciliği Çelenklerinin sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Dernek Başkanı Hasan Okyar’ın günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşma ve Gazi İlkokulu öğrencisi Bilge Yağmur Ok’un şiirini okumasının ardından program sona erdi.
 
     Anma programının ardından Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve beraberinde yer alan protokol üyeleri Muharip Gaziler Derneği İl Temsilciliğine ziyarette bulundular.