…
…
…
…
…
01 Mayıs 2019, Çarşamba

Koruyucu Aile Farkındalık Semineri


Koruyucu Aile Farkındalık Semineri

    Sayın Valimiz Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak Hanımefendi  ile birlikte, Valiliğimiz tarafından yürütülen "Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi" kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından  düzenlenen "Koruyucu Aile Farkındalık Semineri’ne" katıldı. 
 
    Altı alt başlıkta kamu kurumları tarafından uygulanmaya devam eden “Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi” kapsamında, koruma ve bakım altında bulunan çocuklara yönelik oluşturulan “Sevgi ile El Ele Projesi”, İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Koruyucu Aile Farkındalık Semineri” etkinliği ile uygulanmaya devam ediyor.
 
    İlimizde “Koruyucu Aile” kavramının tanıtılması ve bu konuda ailelerin teşvik edilmesi, koruma ve bakım altında bulunan çocukların güvenli aile ortamı ile buluşturulmasına yönelik düzenlenen bilgilendirme seminerine, Koruma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği (Kalben) Yönetim Kurulu Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Canan Yelekçi konuşmacı olarak katıldı.
 
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Müdürümüz Hasan Güven yaptı. İl Müdürümüzün konuşması sonrası 10 yıldır koruyucu aile olan Kalben Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Müge Canan Yelekçi ve Koruyucu Aile yanında yetişmiş olan Kalben Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi, Koruyucu Aile uygulaması ile ilgili hayat hikâyelerini tecrübelerini içeren anılarını paylaştılar. Kalben Derneği olarak bu konuda yürüttükleri faaliyet ve çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdiler.
 
    Sunum sonunda Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak Hanımefendi, Kalben Derneği Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi’ye, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Müge Canan Yelekçi ve Dernek Genel Sekreteri Seda Dokuzkardeş’e katılımları ile verdikleri destek dolayısıyla teşekkür ederek, hediye takdiminde bulundular.