…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
24 Aralık 2019, Salı Burdur, Türkiye

Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni


Valimiz Sayın Hasan Şıldak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından "Kıbrıs Barış Harekatına" katılan Gazilerimiz için takdim edilen "Milli Mücadele Madalyası ve Beratlarının" tevcih törenine katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Salonunda düzenlenen törene başta Valimiz Sayın Hasan Şıldak olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur, Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Babürşah, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, kurum müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar, öğrenciler, gaziler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden Gazilerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Programın devamında KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın videosu izlenildi.

Program Kıbrıs Gazisi Süleyman Karaok Acar’ın Kıbrıs Barış Harekatında yaşadıkları günleri anlattığı konuşması ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Enes Doğan tarafından okunan şiirle devam etti.

Programın son bölümünde Valimiz Sayın Hasan Şıldak, Milletvekili Özçelik, Milletvekili Uğur, yaptıkları konuşma sonrası Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası ve Beratları takdim edildi.