…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
10 Temmuz 2019, Çarşamba Burdur, Türkiye

Şehidimiz Memleketi Bağsaray Köyü’nde Toprağa Verildi


Onbaşı Hüseyin Mertoğlu, Çeltikçi İlçesine bağlı Bağsaray Köyü'nde dualarla toprağa vardı.

Şehidimiz Hakkari Dağ Komando Tugay Komutan Uluslararası Türkistan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na getirildi.
Havalimanından Burdur'a getirilen Şehidimizin naaşı, cenaze töreni için götürüldüğü memleketi bağsaray köyünde ilk olarak Baba Ocağında helallik aldı. Sonrasında Merkez Camiinde Öğle Namazını müteakip kılınan cenaze namazının olduğu köy mezarlığı toprağa verildi. 

Katkıda bulunduğunuzda törende Şehidimiz defnedildikten sonra Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve Vali Hasan Şıldak, Şehidimizin tabutuna sarılı olan Türk

Vali Hasan Şıldak'ı sunan Şehidimizin ailesine taziyelerini, törenin nasıl aileyi evlerinde ziyaret ederek bekliyorlar diledi. Sayın Valimiz ve protokolün ziyareti yapabilir Şehidimizin Babası Ali Mertoğlu ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başsağlığı dileklerini ileterek, taziyelerini sundu. 

Cenaze Törenine bağlı Sayın Valimiz Hasan Şıldak'ın olduğu, Ticaret Bakan Yardımcısı sayın Sezai Uçarmak, Milletvekili Sayın Bayram Özçelik, Milletvekili Sayın Mehmet Göker, Kara Havacılık Okulu, Komutanı Alb. Hakan Tutucu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmenci, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Çeltikçi Kaymakamı Abdullah Özübek, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Başkanlığı Mehmet Çelik, İlçe - Belde Belediye Başkanları, siyasi parti merkezinde, kurum müdürleri, askeri erkan ve çok uluslu vatandaş oldu.