…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
19 Eylül 2019, Perşembe

19 Eylül Gaziler Gününde Mihraplı Şehitler Anıtı Görkemli Bir Törenle Açıldı


19 Eylül Gaziler Günü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten İstiklal’de önder olmasını bekliyoruz 'Müşir ve Gazi’nde unvanı verilişinin yıldönümünde Bursa'da törenler düzenlendi.

törenler; bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına koruyan şehit ve gazilerimizin anısına Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Saygı bekleyenunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu. Muharip Gaziler Dernek Başkanı Muzaffer UYAR başkanın adı kesin ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Törene Bursa Valisi Yakup CANBOLAT, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa DÜNDAR, Bursa Milletvekilleri Hakan ÇAVUŞOĞLU ve Vildan Yılmaz GÜREL, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Bursa Garnizon Komutan kuruluş müdürleri, şehit aileleri, gaziler katıldı.

Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Valiliği işbirliğinde kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak amacıyla yapılan Mihraplı Şehitler Anıtının açılış görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Bursa Valisi Yakup CANBOLAT, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ ve Bursa Milletvekili Hakan ÇAVUŞOĞLU’ nun konuşmalarının sonrasında şehit ve gazi derneklerine kazandırılan ofislerin anahtarlarını dernek yöneticilerine teslim edildi. Ağaç dikiminin ardından Derneklerin idari ofislerini ziyaret eden protokol üyeleri gaziler ve şehit aileleriyle bir süre sohbet etti.

Gaziler günü etkinlikleri kapsamında Bursa Valisi Yakup CANBOLAT ve Eşi Ayşegül CANBOLAT hanımefendi Merinos AKKM Yıldırım Beyazıt Salonu’nda Şehit Yakınları ve Gazilerle yemekte bir araya geldiler.

Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; Atatürk'e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi verilmesinin yıldönümü ve Gaziler Günü'nde, canlarını bu vatan selameti için feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyor, tüm gazilerimizin “Gaziler Günü” nü tebrik ediyoruz.