…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
27 Eylül 2019, Cuma

Çocuk Gözüyle Yarınlarımız Çalıştayı


Bursa Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çocuk Hakları komitesi Çalışmaları Kapsamında ettik Çocuk Gözüyle Aksaray Yarınlarımız Çalıştayı Aydın, Ankara, Çanakkale, Düzce, Eskişehir, Kayseri açılışı 'nın, Manisa katılımıyla 26 Eylül 2019'da gerçekleştirildi illerinin Muğla ettik.

İznik DSİ Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde programa; İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet USTA, İznik İlçe Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Zeliha PEŞTE, İznik İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin ÇOŞKUN, Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk UYSAL, 8 ilde oluşturuldu ve onu tanıttı Çocuk Hakları Komitelerinden 4 çocuk, 1 yetişkin temsilci, ilimiz Çocuk Hakları Kurulu Üyesi çocuklar, bağlı kuruluşlarımızda koruma ve bakım merkezlerinde bulunan ve ilimizde öğrenim görmekte olan olan Suriyeli öğrencilerin orada.

Emine Erdoğan Hanımefedinin himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yeni birini ziyaret ederek Sıfır Atık Projesinin önemini vurgulayarak, projeyi önemsiz kılmak Ayrıca İl Müdürümüz ÖNEŞ; ”Siz değerli konuklarımızla Çocuk Gözüyle Yarınlarımız Çalıştayı 'nda bir araya gelmenin mutluluğunu yapıyoruz.4 gün burada burada hem siz çocuklarımızın ülkesi meselelerine duyarlılığınızı artıracak bugünden yarınlara nasıl daha fazla olabilir ki bir dünyayı açabiliyoruz bizlere yeni yol açacaksınız. Çalıştay'ın tüm bu konuların bilincinde olarak çalışmalara katkı vereceğimiz siz siz değerli çocuklarımızdan rica ediyorum. Çalıştay boyunca iyi vakit geçiriyor diliyorum ”dedi.

Program, Bakanlığımızca başlatılan  "Bugünün Çocuklarının Yarının Çocuklarının Bırakacakları Daha Temiz Bir Dünya İçin El Ele Kampanyası " İçeri İznik sahilinde tüm bunlar ile Sıfır Atıklarla birlikte devam etti. İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ ve tüm protokolün katılımıyla geri dönüşüm ve çevre duyarlılığı dikkat çekildi.