…
…
…
…
…
…
06 Şubat 2020, Perşembe Bursa, Türkiye

Danışmanlık Tedbiri Kararları Uygulayıcı Eğitimi Gerçekleştirildi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu'na göre Danışmanlık Tedbiri hizmetinin etkin ve verimli sunulabilmesi için, İl Müdürlüğümüzde ile bağlı kuruluşlarımızda danışmanlık tedbiri veren meslek elemanlarına yönelik “Danışmanlık Tedbiri Kararları Uygulayıcı Eğitimi“ gerçekleştirildi.

Eğitim programında; çocuklarımızın aile yanında korunmasını ve desteklenmesini sağlamak, ayrıca bedensel, zihinsel, psiko-sosyal gelişimini desteklemek, eğitim sorunlarının çözümüne yönelik faaliyetler ve okul başarısını artırma, madde kullanımı, davranış bozukluğu, cinsel istismar, ergenlik sorunları, öfke kontrolü, sosyal beceri sorunu, aile içi iletişim problemleri, ailede parçalanma, göçe bağlı sorunlar gibi konularda bilgiler verilmiştir.

İl Müdürlüğü personelimiz Sosyolog Emine ACAR ve Sosyal Çalışmacı Alican ÖZDEN tarafından 4 Haziran 2019 ve 31 Ocak 2020 tarihleri arasında 5 etap halinde gerçekleştirilen eğitimlere, 120 meslek elemanı katılım sağladı. İl Müdürümüz Hasan YILMAZ ve İl Müdür Yardımcımız Orhan BAYRAK tarafından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.