…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
29 Kasım 2019, Cuma Bursa, Türkiye

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Paneli


29 Kasım 2019 tarihinde “25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında Bursa Işıklar Astsubay Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören ve öğrenimlerini tamamlamalarına müteakip yurdun dört bir köşesinde görev yapacak astsubay kursiyer ile görev yerlerine dağıtılmak üzere Bursa İl Jandarma Komutanlığına yeni katılan Jandarma Astsubay Çavuş’a, şiddet mağdurunu koruyacak ve güçlendirecek hizmetler hakkında bilgilendirici panel düzenlenmiştir.

Güzin ABRAŞ’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panele Işıklar Astsubay Meslek Yüksek Okul Hukuk Bölüm Başkanı J. Per. Alb Recep KARABULUT İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Suçları Kısım Amiri J. Üçvş. Astsb. Edeviye AKBAŞ, Bursa Barosu Kadın Hakları Merkezi Av. Özlem GÜRGEN ELDEN, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan YILMAZ, İl Müdür Yardımcımız Oya DEMİREL, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanı Şenol KALYONCU, Yıldırım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Filiz ÇİLİNGİR’ in yanı sıra 850 kişi katılım sağlamıştır.

“Kadına Şiddete Sıfır Tolerans” sloganı ile planlanan panelde şiddetle mücadeleyi ve kurumların mağduru koruyucu, güçlendirici, yaşamını yeniden düzenlemesine yardımcı olacak hizmetlerin neler olduğunu ve bu hizmetlere nasıl ulaşabileceği konularında sunumlar gerçekleştirildi.