…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
13 Aralık 2019, Cuma Bursa, Türkiye

Karacabey ve Mustafakemalpaşa İlçelerimizde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratları Tevcih Edildi


Karacabey ve Mustafakemalpaşa Kaymakamlıklarımızın uhdesinde, Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün koordinesinde,1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gazilerimize ve vefat eden gazilerimizin adına yakınlarına, gösterdikleri fedakârlık ve kahramanlığın bir ifadesi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratları tevcih edildi.

13 Aralık 2019 Cuma gününün ilk töreni Karacabey Kaymakamımız Dr. Yusuf Gökhan YOLCU, Karacabey Belediye Başkanı Ali ÖZKAN, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Şube Müdürümüz Kemal KIRAYOĞLU, Bursa Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muzaffer UYAR, gazilerimiz ve yakınlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamımız Mehmet Zeki KOÇBERBER’ in ev sahipliğinde İlçe Garnizon Komutanı, Askerlik İlçe Şube Başkanı, Belediye Başkanı Yardımcısı, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı, Bursa Muharip Gaziler Dernek Başkanı Muzaffer UYAR’ ın katılımıyla gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle takdim edildi.

Törenlerde Kıbrıs gazilerimiz kendi fotoğraflarının bulunduğu slaytla karşılandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kaymakamlarımız tarafından günün önemine binaen birer konuşma gerçekleştirildi. Kuzey Kıbrıs Barış Harekâtının anlatıldığı bir video sunumunun ardından Karacabey İlçemizde 24 Gazimize, Mustafakemalpaşa İlçemizde 34 Gazimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratlarının tevcih edilmesiyle program son buldu.