…
22 Mart 2020, Pazar Bursa, Türkiye

Su Hayattır


İnsanların içilebilir temiz suya erişiminde yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi ve su kaynaklarının korunması konusunda sosyal bilinç oluşturulması amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 22 Mart tarihini “Dünya Su Günü” olarak ilan etmiştir.

Hem insanlar hem de doğadaki tüm canlılar için en önemli servet olan su hayati önem taşımaktadır. İçme suyu olarak tüketiminin yanı sıra, tarımsal sulama ve enerji üretimi gibi birçok alanda istifade ettiğimiz su, yanlış kullanım nedeniyle her geçen gün kirlenmektedir. Suyun israf edilerek kullanılması, küresel ısınma gibi nedenlerle de su kaynakları azalmakta, sulak ve verimli topraklar çölleşmektedir. Dünyada giderek büyüyen temiz su sorununa karşı her bireyin bilinçli hareket etmesi ve bu duyarlılığın arttırılması çok önemlidir. Bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek yapacağımız her bir damla tasarruf, kendi geleceğimize yatırım olacaktır.

22 Mart Dünya Su Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün suyun korunması konusunda sosyal bilinç oluşturulmasına vesile olmasını diliyoruz.