…
…
24 Kasım 2020, Salı Bursa, Türkiye

Yalnız Değilsiniz, Bu İlde ŞÖNİM Var


“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” kapsamında Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü faaliyetlerinin tanıtımının gerçekleştirilmesi ve farkındalığın kazandırılması amacıyla Anadolu Ajansı işbirliği ile tanıtım filmi kayda alındı.

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü faaliyetlerinin tanıtımı için kamera karşısına geçen İl Müdürümüz Hasan YILMAZ; “Bakanlığımızın kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin çalışması Kadına şiddete sıfır tolerans ilkesiyle yürütülmektedir, 2012 yılından itibaren 14 Pilot il ile hizmete açılan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri, şuan 81 ilimize yaygınlaştırılmıştır. İlimizde bulunan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimiz 2012 yılında açılan ilk pilot illerden olup 7\24 hizmet vermektedir. Bu merkezlerde, mağdurlara yönelik aile içi şiddet kayıt formları ve tedbir kararlarının izlenmesinin yanı sıra şiddetin ortadan kaldırılabilmesi için koruyucu ve önleyici çalışmalar da yapılmaktadır.

Şiddete maruz kalan vatandaşlarımız Yalnız değilsiniz, bu ilde ŞÖNİM var. ŞÖNİM' lere doğrudan başvurabilir, emniyet, jandarma ya da diğer kurumların aracılığı ile yönlendirilebilir, ALO 183 Sosyal Destek Hattı ya da ihbarlar ile başvurabilirler” dedi.