…
26 Temmuz 2019, Cuma

Zeliha’nın Başarısıyla Gururlandık


Sivas’ta kardeşleriyle birlikte korumamız altında eğitimini sürdüren Zeliha Yıldız LGS'de büyük bir başarıya imza atarak yüzde birlik dilime girdi. İlk tercihi olan Sivas Fen Lisesi'ni kazanan ve Tıp Fakültesi okumayı hedefleyen Zeliha, sevincini ve teşekkürünü Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a gönderdiği duygu dolu bir mektupla dile getirdi.

İlk Tercihini Kazandı
Sivas’ta korumamız altında aynı evde yaşayan kardeşlerin en büyüğü olan Zeynep, 2017'de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 2011'de 6 yaşındayken korunma altına alınan Zeliha ise bu yıl LGS'de büyük bir başarıya imza atarak yüzde birlik dilime girdi. İlk tercihi olan Sivas Fen Lisesi'ne kayıt yaptıracak.

Yeniden Aile Olduk
Bir sayfalık mektubunda korunma altına alındıktan sonra yaşadığı "Kardeşler Evi" ortamından ise "yeniden bir aile olduk" ifadeleriyle söz etti.

“Emeği Geçenlere Minnettarım”
Mektubunu "emeği geçen herkese minnettarım. İyi ki varsınız" diye bitiren 15 yaşındaki Zeliha Yıldız'ın kaleme aldığı satırlar özetle şöyle: "....Çocukluğumu hatırlamıyorum, hatırladıklarımı da hatırlamak istemiyorum. 6 yaşındayken çocuk evlerine geldik. Biz burada yeniden bir aile olduk. Bilmediklerimi ev sorumlumuz ve Zeynep ablamdan öğrendim. Gelecekte iyi bir meslek sahibi olmayı hayal ediyorduk. Benim hayallerim için 8'inci sınıf çok önemliydi... Bu yıl benim için en zor, en yorucu ve en eğlenceli yıl oldu. Defalarca pes etmek istedim. Başta ablalarım ve sorumlum beni destekleyip motivasyonumu artırdı. Yılmadım, emeklerimin karşılığını aldığımı düşünüyorum. Bu yüzden mutluyum. En güzeli ise insanların yanımda olduğunu bilmem. Emeği geçen herkese minnettarım. İyi ki varsınız..."