Genel Müdür
Zeliha SAĞLAM

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü

 

1976 doğumlu olan Sayın Zeliha SAĞLAM; Uluslararası Malezya İslam Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü’nde “Lübnan’da Filistinli Mülteciler” üzerine hazırlamış olduğu tezle yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2007-2014 yılları arasında Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşlarında araştırmacı olarak görev yaptı.

2014 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’nda sırasıyla Projeler ve Dış Hizmetler Koordinatörlüğü, Projeler ve Dış Hizmetler Müdürlüğü ile TDV Strateji ve AR-GE Müdürlüğü görevlerini icra etti.

2018 Ekim ayına kadar Uluslararası Proje Yönetimi, EFQM Mükemmellik Modeli ve kuruluşların stratejik planları üzerine çalışmalar yaptı.

Çalışma hayatının yanı sıra “Malezya İslam Üniversitesi Türkiye Mezunları Derneği”nin 2012 yılından 2015 yılına kadar başkanlığını yürüttü.

Başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere eğitim faaliyetlerine yönelik birçok projede yer alırken;  çeşitli insani yardım projelerinde bulundu.

İnsan hakları ve mülteciler üzerine çok sayıda ulusal ve uluslararası toplantının organizasyon komitesi içerisinde yer aldı.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Bakan Müşaviri olarak göreve başlayan Zeliha SAĞLAM ardından T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Strateji Geliştirme Başkanı görevini yürütmüştür.

09.01.2021 tarihinde Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Sağlam, iyi derecede İngilizce bilmektedir.