…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
20 Kasım 2019, Çarşamba

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kapsamında “Graffiti”


Çocuklarımız ile Birlikte Graffiti:

            Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle planlanan sosyal sorumluluk projesinde; Edirne Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesinde kalmakta olan koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız, kaldıkları yerleri Grafiti ile güzelleştirdi.

            20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde; Edirne Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesine ait duvarlar, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde hizmet almakta olan Üniversite öğrencileri tarafından Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında, Türk ve Dünya klasikleri arasında yer alan çizgi karakterler ile şekillendirildi.

            Duvarlara çizilen çizgi karakterler; Üniversite öğrencileri ile Koruma ve Bakım altında bulunan çocuklarımız ile birlikte boyandı. Gerçekleştirilen boyamaların arından Çocuk Evleri Sitesi bahçesinde Üniversite öğrencileri ile Koruma ve Bakım altında bulunan çocuklarımız öğlen yemeğinde mangal partisi gerçekleştirdi. Öğlen yemeğinin ardından Üniversiteli öğrenciler, minik kardeşlerine çeşitli oyuncaklar armağan ettiler.

            20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Münasebeti ile düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan Sosyal Sorumluluk projesi çalışmalarına; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim AK, Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Salih Sinan KAPLAN, Gençlik Hizmetleri Eğitim Sorumlusu Kader ÜSTÜN, Proje uygulayıcıları, Sorumlu Üniversite öğrencileri ve çocuklarımız katılım sağladı.

            Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında; Çocuk Hakları Sözleşmesinin en temel değerlerine dikkat çekmek isteyen üniversite öğrencilerimize, proje sorumlularına, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile emeği geçen herkese teşekkür ederiz.