…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
09 Ocak 2020, Perşembe Edirne, Türkiye

AEP (Aile Eğitim Programı) Eğitimleri Devam Ediyor


Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; AEP (Aile Eğitim Programı) Eğitimleri İlimizde Devam Ediyor

73.Verem Eğitim Ve Propaganda Haftası:

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından,  Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü desteği ile organize edilen Meslek Edindirme Kursu Kursiyer Kadınlara yönelik 07.01.2020 tarihinde “73. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası” bilinçlendirici ve farkındalık oluşturucu eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Muzaffer DOĞAN ve Hemşire Sibel UYSAL tarafından gerçekleşen eğitimde; “Veremin Belirtileri, Korunma Yolları ve Doğrudan Gözetimli Tedavi, Veremle İlgili Temel Kkonular, Verem Hastalığı ve Hastalıkla Mücadele” konularında geniş kapsamlı sunum gerçekleştirildi.

Eğitime 34 Kadın Kursiyer Katılım sağladı.

 

Koruyucu Ailelere Yönelik Eğitim:

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi tarafından Edirne ilimiz genelindeki koruyucu ailelerimize yönelik “İki Aile, Güvenli Bağ” konulu eğitim düzenlendi. Eğitim iki oturum olarak Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda ve Keşan Sosyal Hizmet Merkezinde gerçekleştirildi.

Edirne ilimiz genelinde ikamet etmekte olan 51 koruyucu ailemize yönelik hazırlanan eğitimlerin son oturumu Keşan Sosyal Hizmet Merkezi toplantı salonunda, katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.

 

Erken Yaşta Evlilik ve Aile Hayatı Konulu Eğitim:

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) dahilinde Keşan Meslek Edindirme Kursu Kursiyerlerine ve Keşan İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Kuran Kursu, Hacı Mümine Özkaya Camii Kur’an Kursu ile Kurtuluş Özkaya Camii Kuran Kursu kursiyerlerine yönelik  “Erken Yaşta Evlilik ve Sakıncaları” konusunda eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitimde; erken yaşta evliliğin sebepleri, erken yaşta evliliğin bireyler üzerindeki psikolojik, sosyal ve fiziksel sonuçları, Evlilikte Aile Hayatı konuları üzerinde durulmuştur. Eğitimlere 81 Kadın Kursiyer katılım sağlamıştır.

Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son bulmuştur.

 

Çocuk İhmal ve İstismarı Konulu Eğitim:

Edirne, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından, Edirne Sevgi Anaokulu Öğrencilerine yönelik “Çocuk İhmal ve İstismarı” konulu eğitim düzenlenmiştir.

Düzenlenen eğitime 36 veli katılım sağlamıştır. Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son bulmuştur.

 

Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Kapsamında Eğitim:

Edirne, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi müdürlüğünde görevli meslek elemanları tarafından Er ve Erbaşlara yönelik “Kadın Erkek Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu eğitim düzenlendi.

Keşan General Kazım Karabekir Kışlasın ve Süloğlu 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında ve Uzunköprü İlçesinde askerlik görevini yerine getiren Er ve Erbaşlara yönelik düzenlenen “Kadın Erkek Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu eğitime 780 er ve erbaş katılım sağlamıştır.

Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son bulmuştur.

23.12.2019 – 09.01.2020  tarihleri arasında farklı konularda düzenlenen eğitimlerde 982 kişiye ulaşılmıştır. Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak benzer konularda eğitimler, farklı gruplara yönelik olarak 2020 yılı boyunca da devam edecektir.