…
…
…
22 Ekim 2019, Salı Edirne, Türkiye

“Aile Eğitim Programları” Kapsamında Eğitimler Devam Ediyor


“1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” Kapsamında Eğitim;

   Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Meslek Edindirme Kursu Kursiyeri 30 Kadına “1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” kapsamında, “Meme Kanseri” ve “Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri” konularında Keşan Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Ebru KURT tarafından eğitim verilmiştir.

   30 kadının katılım gösterdiği eğitim sonunda, katılımcıların soruları cevaplanmış ve  tüm 30-69 yaş arası kadınların sağlık taramalarını yaptırmaları için KETEM’e başvurmaları gerektiği vurgulanmıştır.

 

Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Kapsamında Eğitim;

   Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından, Enez Liman Başkanlığı bünyesinde görevli personellere “Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele” Kapsamında eğitim düzenlendi.

    Eğitimde; Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetin Kadın-Erkek fırsat eşitsizliğinin hem nedeni hem de önemli bir sonucu olarak karşımıza çıkması ve bu durumla toplumsal cinsiyet kalıplarının ilişkisi, şiddetin mağdur kadınlar ve toplum üzerindeki etkileri, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’de yasal düzenlemeler, bireysel olarak yapabileceklerimiz ve Bakanlığımızın hizmetleri konusunda bilgilendirme yapılmış olup katılımcıların sorularının cevaplanması ile eğitim sonlandırıldı.