…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
27 Kasım 2019, Çarşamba Edirne, Türkiye

“Güvenli İnternet Projesi” Kapsamında Çalışmalar Devam Ediyor


Edirne Valiliğimizin koordinesinde, “Güvenli İnternet” ana temalı “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet, Siber Suçlar ve Siber Zorbalık” alt konulu eğitim seminerleri Edirne İl Merkezimizde ve İlçelerde uygulanmaya devam ediyor.

Edirne Valiliği, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele Birimi ve Edirne Yeşilay Şubesi işbirliği içerisinde sürdürülen “Güvenli İnternet Projesi” kapsamında eğitim seminerlerinin ilk ayağı olan Lalapaşa, Süloğlu ve Havsa ilçelerinde eğitim öğretim hayatını sürdüren ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitimler yoğun bir katılım sağlanarak tamamlandı.

25.11.2019 tarihinde Lalapaşa İlçesinde, 26.11.2019 tarihinde Süloğlu İlçesinde ve 27.11.2019 tarihinde Havsa İlçesindeki ortaokul/lise öğrencilerine yönelik “Güvenli İnternet projesi” kapsamında “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet, Siber Suçlar ve Siber Zorbalık” konularında eğitimler verildi.

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele Birimi ve Edirne Yeşilay Şubesi işbirliği içerisinde sürdürülen çalışmalar doğrultusunda; 28.11.2019 tarihinde Meriç İlçesinde, 29.11.2019 tarihinde İpsala İlçesinde, 02.11.2019 ve 03.11.2019 tarihinde Uzunköprü İlçesinde, 04.12.2019 ve 05.12.2019 tarihinde Keşan ilçesinde planlanan eğitim çalışmaları ile “Güvenli İnternet Projesi” ilçeler ayağının tamamlanması planlanmaktadır.

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ Güvenli İnternet Projesi kapsamında yaptığı açıklamada; “Ortaokul ve lise öğrencileri “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet, Siber Suçlar ve Siber Zorbalık” konularında eğitilmekte, İnternetten gelen tehditler ve Teknoloji Bağımlılığı konusunda bilinçlendirilmektedir. Teknoloji bağımlısı olmamak, Teknoloji Bağımlılığından kurtulmak ve İnternetten gelen tehlikeler kapsamında nerelere/nasıl başvuru yapılacağı öğrencilere anlatılmakta olup; eğitim verilen okullarda kurulan “Yeşilay Sağlıklı Yaşam Çadırında” bilimsel olarak hazırlanmış, çocukların yaş gruplarına uygun el ilanı, dergi ve görsel materyaller öğrencilere dağıtılmaktadır. İlçelerimizde eğitim çalışmaları tamamlandıktan sonra Edirne Merkez’de eğitim çalışmalarına devam edilecektir. Bu proje kapsamında Edirne İl Emniyet Müdürlüğümüze, Edirne Yeşilay Şubemize, İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu eğitimlerde Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaştık eğitim sonunda soru/cevap yolu ile öğrencilerden aldığımız olumlu dönüşler, proje kapsamındaki hedeflerimize başarılı bir şekilde ulaştığımızı görmek bizlere mutluluk veriyor… ” dedi.