…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
27 Kasım 2019, Çarşamba Edirne, Türkiye

İl Müdürümüz Bilgin ÖZBAŞ Kadın Girişimciler Kooperatifini Ziyaret Etti


Edirne İlimize bağlı Havsa İlçemizde faaliyet gösteren, Edirne Valimiz Sayın Ekrem CANALP tarafından açılan “S.S. Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifini ’ne” “Kadına Yönelik Şiddet ile Uluslararası Mücadele Günü Programları kapsamında” ziyaret gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığımızın 1. 100 Günlük İcraat Programı kapsamında kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması ve geliştirilmesi, kurumsal kapasitenin ve görünürlüklerinin arttırılması hedefi doğrultusunda Edirne ilimize bağlı Havsa ilçemizde 8 Kasım 2019 Tarihinde Edirne Valimiz Sayın Ekrem CANALP tarafından açılışı gerçekleştirilen S.S. Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifi aralıksız üretim çalışmalarına devam ediyor.

Sadece kadınların yönetimde olduğu kooperatifte; Sebze yemeyen çocuklar için ıspanaklı, zerdeçallı, pancarlı ve sade olarak üretilen makarnalar, kahvaltılıklar, salçalar, reçeller, tarhanalar, yufka ekmeği gibi raf ömrü olan ürünler yanında günlük olarak sipariş üzerine yaprak sarma, katmer, pasta, kek, kurabiye gibi ürünlerin hazırlandığı görüldü.

Yapılan çalışmaları yerinde görmek ve üretim çalışmalarını aralıksız sürdüren kooperatifin görünürlüğünü ve bilinirliliğini arttırmak amacıyla Havsa ilçesinde faaliyetlerini sürdüren S.S. Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifine gerçekleştirilen ziyarete; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Müdür Yardımcısı Erdinç TOPÇU, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Sevgi MERT, Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet POLAT, Edirne Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Salih Sinan KAPLAN katılım sağladı.

Gerçekleşen ziyarette konuşma yapan Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “Kadınlarımızın sosyal kalkınmasında, refah seviyelerinin arttırılmasında ve yeni kooperatiflerin kurulup yaygınlaştırılması kapsamında Edirne Valilimiz öncülüğünde, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak paydaş kurumlar ile işbirliği içerisinde çalışmalar devam etmektedir. Kadınlarımızın oluşturduğu kooperatiflerin kurulması ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz, yeni projelerimiz ile kadınlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.