…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
10 Şubat 2020, Pazartesi Merkez, Edirne - Türkiye

Kadınlarımızın Ürettiği El Emeği Ürünler Edirne Esnafına Tanıtılıyor


Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Hizmet Merkezleri bünyesinde kadınlara yönelik gelir getirici kurslar düzenlenmeye devam ediyor.

Kadınlarımıza yönelik çalışmalar kapsamında; Sosyal Hizmet Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren ek birimlerde; Sanayi tipi dikiş makinaları Sayın Valimiz Ekrem CANALP‘in destekleri ile İl Özel idaresi tarafından alımı tamamlanmış, makinaların ek birimlerimize kurulumu gerçekleştirildikten sonra kursiyer kadınlarımızın gelir getirici ürün üretimi çalışmaları farklı alanlarda genişletilerek arttırılmıştır.

Özellikle dezavantajlı bölgelerde ikamet eden meslek edindirme kursu kadın kursiyerlerimiz bu kurslarda; pantolon, tişört, gömlek, yelek, mont, kaban, gece elbisesi, kına elbisesi, sünnet giysileri, gelinlik, takılar, hediyelik eşyalar başta olmak üzere birçok el emeği göz nuru ürün üretimi gerçekleştirmektedir.

Edirne ilimizde faaliyet gösteren esnaflara ziyaret ve üretilen ürünlerin tanıtımı; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet POLAT,  Müdür Yardımcısı Selen ERDEN, Usta Öğretici ve Ek Birim Koordinatörü Şükriye VELİĞOLU BİLGİÇ’in katılımı ile devam etmektedir.

Düzenlenen esnaf ziyaretlerinde; Sosyal Hizmet Merkezi Ek Birimlerde Kadınlarımızın ürettiği el ürünleri esnafa tanıtılarak, satış ve pazarlama konusunda paydaş çalışmalar hakkında görüşmeler gerçekleştirilmektedir.

Toplum Merkezlerimizde üretilen ürünlerin tanıtımları Edirne esnafına tanıtılmaya yıl boyunca devam edecek olup ürünler ile ilgili kataloglama çalışmaları tamamlanacak…