…
20 Aralık 2019, Cuma Erzincan, Türkiye

İlimizde Çocuk Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi


İlimiz düzeyinde çocuklara yönelik hizmetlerin ve yüksek yararları gereği alınan tedbirlerin görüşüldüğü ve kurumlar arası koordinasyonun sağlandığı 2019 Yılının son İl Çocuk Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda Sayın Vali Yardımcımız Mehmet Şerif Olcaş' ın başkanlığında yapılan toplantıya; Çocuk Savcısı, Kolluk Birim Amirleri, ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Muhammer Doğan; " Çocuklarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, başta yaşam hakkı olmak üzere eğitim, sağlık, beslenme gibi her türlü temel haklarının iyileştirilmesi amacıyla hazırlamış olduğumuz 2019 Yılı Planlamasının önemli derecede başarıyla tamamlandığı görülmektedir. Şimdi hedeflerimizi yükseltip, üzerine koyarak 2020 yılının planlamasını yapmamız gerekmektedir. Özellikle sokakta çalıştırılan ve/veya dilendirilen çocuklarla ilgi hayata geçirmiş olduğumuz mobil Sosyal Hizmet uygulamasının dahada yaygınlaştırılmasını hedeflemekteyiz." dedi.

Toplantı, 2019 verilerinin genel değerlendirilmesi yapıldı ve 2020 yılı için yapılacak çalışmalar görüşüldü. Tüm kurumların birlikte çalışabilmesi, tecrübe akışının sağlanabilmesi açısından koordinasyon toplantısının önemine değinildi.