…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
12 Ekim 2019, Cumartesi Eskişehir, Türkiye

Çocuklar bugünün yarını, yarının umududur.


11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü münasebetiyle Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro alanında İl Çocuk Hakları Komitesinin organize ettiği program düzenlendi.

Program açılışında konuşma yapan Eskişehir Çocuk Hakları Komisyonu İl Temsilcisi Zeynep GÜLEBAĞLAN “Bu değerli ve anlamlı günde ev sahipliği yapmak ve sizler ile birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

“Dünya çocukları ve 11 Ekim Dünya kız Çocukları Günü yaşadığımız sürece toplumdaki her bireyin değer vermesi gereken temellerden biridir.”

“Çocuklar dünyanın en güzel ve en değerli varlıklarıdır. Çocuklar bir ülkenin temeli ve geleceğidir.”

GÜLEBAĞLAN konuşmasının devamında “Her çocuk haklarını bilmeli ve haklarını öğrenerek yaşamalıdır. Hiçbir çocuğun hakları ihlal edilemez. Ayrıca 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününde, her genç kadının kendi toplumunda güçlü ve etkin bir yaşam sahibi olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

İl Temsilcisinin konuşmasından sonra söz alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Alper SEZER “Kız çocukları geleceğimizin anneleri, iş kadınları, bilim insanları, sanatçıları, siyasetçileridir. Onları hayatın her alanında güçlü bireyler olarak yetiştirmeye, güvenli yarınları onlarla inşa etmek için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.   

Vali Yardımcımız Sayın Alper BALCI çocuklarımızın her zaman yanında olduklarını hayatın her alanında destekçileri olduklarını söyledi.

Program çocuk evlerinde kalan çocuklarımızın şiir ve ney dinletisi ile yine çocuk evleri halk oyunu ekibi tarafından halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Program sonrasında tüm çocuklarımızla etkinlikler düzenlenerek güzel bir gün geçirmeleri sağlandı.