…
12 Mart 2015, Perşembe

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı


 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurulu 10 Mart 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konferans salonunda yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına, Müsteşar Yardımcıları İmambey Ertem ve İsmail Yüksektepe, Denetim Hizmetleri Başkanı Ertuğrul Yıldırım, İç Denetim Birimi Başkanı Yaşar Öktem, Engelli Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi, Şube Başkanları ve İl Müdürlüklerinden delegeler katıldı.
Açılışta konuşan Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın İshak Çiftçi, kurum bünyesinde kalan tüm engelli çocukların spora teşvik edilmesi konusunda destek olacaklarını belirtti. Sporun insan hayatındaki sağlık, sosyal, psikolojik alanlarındaki etkilerine değinen Sayın Çiftçi “kurumlarda kalan engelli engelsiz bütün çocuklarımız spor ile kaynaşacaklar ve arkadaşlık, kardeşlik ortamı böyle gelişecek” dedi.
Sunumunda Almanya’da ki örneklerden görseller de paylaşan Sayın Çiftçi, sporda yaş engelinin de ortadan kaldırılmasının gerekliliğine vurgu yaparak gençlerle birlikte kurumlarımızda kalan yaşlılarımızın da sporla buluşturulmasının öneminin altını çizdi.
Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hulusi Armağan Yıldırım spor kulübü yönetim kuruluna girdiğini belirten Sayın Çiftçi, yönetim kurulundaki aktif görevle birlikte kulüp desteğinin arttırılacağını belirtti.
Açılış konuşmalarının ardından denetim raporları doğrultusunda Spor Kulübünün  mali durumunun tespiti hakkında bilgi sunumu gerçekleştirildi. Görüş ve önerilerin alındığı toplantının ardından Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanlığına Baş Denetçi Gürdal Gümüş seçildi.
1986 yılında kurulan ve futbol, voleybol, atletizm ve masa tenisi, basketbol, judo, tekvando, güreş, hentbol, jimnastik, eskrim, izcilik, oryantiring ve halter dallarında faaliyet gösteren kulübün 3.714 lisanslı sporcusu bulunuyor.

$(document).ready(function() { $("a[rel=5502e19c369dc5bb448fb8d4]").fancybox({ openEffect : 'none', closeEffect : 'none' }); });