…
…
…
…
21 Ekim 2019, Pazartesi

Alanya’da Nesiller Buluşmasında Bir İlk Gerçekleşti


“Dedeler Torunlarına Balık Tutmayı Öğretiyor” projesi Alanya’da hayat buldu.

Alanya Huzurevinde kalan 20 yaşlımız ile Alanya ilçesinde hizmet veren Çocuk Evlerinde koruma altında bulunan 16 çocuğumuz bir ilki gerçekleştirerek, kuşaklar arası kaynaşmanın güzel bir örneğini sergilediler.

“Dedeler torunlarına balık tutmayı öğretiyor” projesi kapsamında yaşlılar ve çocuklar 19.10.2019 tarihinde İncekum Orman Kampında bir araya geldi. Aile sıcaklığının yaşandığı etkinlikte çocuklar ebeveyn, yaşlılarda evlat hasretini giderdi.

 Proje kapsamında İncekum Orman Kampında kamp alanında biraya gelen yaşlılar ve çocuklar önce tanıştılar. Daha sonra yaşlılarımız çocuklara balık tutma teknikleri ve inceliklerini anlattılar. Karma balık tutma ekiplerin oluşturulmasının ardından ‘rast gele’ diyerek oltalar denize atıldı. Tutulan balıkların tekrar suya bırakılmasıyla çocuklara hayvan sevgisi ve çevre bilinci aşılanmaya çalışıldı.  En çok balık tutan dede-torun ekibine hediyeleri takdim edildi.

 Etkinliğe katılanların birlikte gerçekleştirdiği piknikte yaşlılarımız çocuklarımıza, anılarını,  tecrübelerini aktardılar, çocuklarımız büyüklerinin tecrübelerinden faydalandılar.

Gün boyunca süren etkinliklerde yaşlılarımız ve çocuklarımız keyifli vakit geçirdiler.