…
02 Aralık 2019, Pazartesi

Engellilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan Yeşil Etkinlik Kapsamında Basılı Kâğıt Ürün Kullanılmadan Farkındalık Davetiyesi Gönderildi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK "3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Engellilere farkındalık temalı davetiye gönderdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı  ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından engelliler için fırsat eşitliğinin sağlanması, bu fırsatlara erişimin önündeki engellerin kaldırılması amacıyla çok yönlü çalışmalar yürütülüyor.

 Engellilerin, erişilebilirlik konusunda her türlü birikim, kurum ve teknolojiden en iyi şekilde yararlanması hedefleniyor. Bilgiye erişimin temel bir hak olması gerekliliğinden hareketle "3 Aralık Dünya Engelliler Günü"nde engellilerin erişilebilirliğinin artırılması konusu ele alınacak.

Bakanlık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde yapılacak program için ilk defa işitme ve görme engellilere yönelik davetiye hazırladı. Bakan Zehra Zümrüt SELÇUK imzasıyla "3 Aralık Dünya Engelliler Günü programımıza katılımlarınız bizi onurlandıracaktır." yazısının yer aldığı davetiyede, görme engelliler için sesli betimleme yöntemi kullanıldı.

 Betimlemede programın adı, tarihi, yeri ve saati aktarıldı. Bakanlık ile sıfır atık logosunun yanı sıra "Yeşil Etkinlik kapsamında basılı kâğıt ürün kullanılmadan gerçekleştirilmektedir." ifadelerinin yer aldığı davetiye ayrıca işitme engelliler için de görüntülü olarak işaret diliyle hazırlandı.